Georg Utz (do 31 grudnia 2019)
Stokvis Tapes (do 8 styczeń 2020)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
VIA (do 31 grudnia 2019 r.)
MTM (do 10. stycznia 2020)
ITA do 31.01.2020
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Firma Bosch jest największym na świecie dostawcą motoryzacyjnym. Zatrudnia 410 000 osób na całym świecie. Teraz planuje redukcję: - Musimy znaleźć odpowiedź na malejący popyt - mówi Volkmar Denner, szef niemieckiego giganta.


Największy na świecie dostawca motoryzacyjny Bosch jest obciążony recesją i wstrząsami w branży motoryzacyjnej. - Nie ma już wiatru w plecy - powiedział dyrektor generalny Volkmar Denner podczas rozmowy z „Süddeutsche Zeitung”. - Obecnie oczekujemy, że nasza łączna sprzedaż w tym roku będzie na tym samym poziomie co w poprzednim roku. Nie będziemy w stanie utrzymać wysokiego poziomu wydajności z poprzedniego roku - dodał Denner. Z tego powodu planowane jest wyraźne ograniczenie miejsc pracy, szczególnie w działach zajmujących się technologią diesla.

Szef Boscha tłumaczy, że firma musi reagować na malejący popyt. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zrobić to w społecznie akceptowalny sposób. Nie istnieje zbyt wiele opcji: pakiety odpraw, wcześniejsze przejście na emeryturę i zmniejszenie liczby pracowników tymczasowych - tak tłumaczy przygotowanie do redukcji Denner. Bosch zatrudnia obecnie 410 000 osób na całym świecie.

Więcej: Rzeczpospolita

 

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GELP KTL Sp. z o.o.
Metalsprzęt.pl
Shapers Polska Sp. z o. o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o.
Carl Zeiss Sp. z o.o.
3M Poland Sp. z o.o.