Manutan
Sandvik
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Cooper-Standard Holdings Inc., w skład którego wchodzi Cooper-Standard Automotive Inc., złożył 3 sierpnia wnioski o wejście w proces restrukturyzacji zgodnie z Rozdziałem 11.

Wnioski dotyczą wszystkich zakładów w USA i Kanadzie. Nie obejmują one spółek join venture w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych oddziałów na świecie.

W wydanym oświadczeniu Cooper Standard poinformował, że część aktualnych kredytodawców wyraziła zgodę na zapewnienie do 175 mln dolarów w ramach finansowania DIP, które musi być zatwierdzone przez amerykański i kanadyjski sąd upadłościowy. Uzyskane fundusze wraz z posiadaną gotówką i przyszłymi przepływami pieniężnymi, posłużą do opracowania i wdrożenia planu restrukturyzacji oraz pokrycia kosztów operacyjnych, w tym wynagrodzeń pracowników i rozliczeń z dostawcami.

Firma jest stałe zaangażowana w negocjacje z wierzycielami, dotyczące uzgodnienia planu restrukturyzacji. Według Cooper Standard osiągnięto znaczne postępy i jest nadzieja na wprowadzenie w najbliższym czasie porozumienia w życie. Miałoby ono obejmować między innymi redukcję zadłużenia z 1,1 mld dolarów do około 350 mln dolarów.

Cooper-Standard Automotive Inc., należący do Cooper-Standard Holdings Inc., zatrudnia na świecie około 16 tys. osób w 70 zakładach na całym świecie. W Polsce CSA ma pięć zakładów w Bielsku-Białej, Myślenicach, Dzierżoniowie i Piotrkowie Trybunalskim.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WROPAK Sp. z o.o.
GOTEC Polska Sp. z o.o.
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.