Hyundai Motor Group (Grupa) ogłosiła dzisiaj, że Euisun Chung, Wiceprezes Wykonawczy, został mianowany na stanowisko Prezesa Grupy.

Prezes Mong-Koo Chung został mianowany na stanowisko Honorowego Prezesa.

Hyundai Motor Company, Kia Motors Corporation i Hyundai Mobis Co. odbyły dziś nadzwyczajne posiedzenia. Wszyscy członkowie zarządów jednogłośnie poparli inaugurację Euisuna Chunga na nowego Prezesa Grupy.

Pod przewodnictwem Euisuna Chunga, Hyundai Motor Group otworzy nowy rozdział w swojej historii. Realizując wizję „Razem dla lepszej przyszłości”, Grupa będzie rozwijać i nabywać kluczowe technologie i możliwości, aby przezwyciężyć rynkową niepewność, w tym COVID-19.

W swoim inauguracyjnych wystąpieniu Euisun Chung przedstawił przyszły kierunek Grupy, skoncentrowany na „klientach”, „ludzkości”, „przyszłości” i „zaangażowaniu społecznym”.

- Wszystkie nasze cele i wysiłki muszą być zorientowane na klienta. Pierwszym krokiem do zadowolenia klientów jest umożliwienie im skupienia się na własnym życiu, dzięki doskonałej jakości naszych produktów i usług - Euisun Chung, Prezes Hyundai Motor Group.

Chung od lat kładzie nacisk na podejście zorientowane na klienta i satysfakcję klienta.

- Z myślą o swobodnym przemieszczaniu się i dobrobycie ludzkości opracujemy najbardziej innowacyjną i niezawodną technologię autonomicznej jazdy na świecie, oferującą zupełnie nowe doświadczenia związane z mobilnością - Euisun Chung.

Chung stoi na czele transformacji Grupy z producenta samochodów w dostawcę rozwiązań mobilnych przyszłości.

Grupa będzie oferować rozwiązania mobilne dostosowane do stylu życia klientów i będzie nadal umacniać swoją pozycję lidera na rynku w różnych obszarach, w tym autonomicznej jazdy, elektryfikacji, wodorowych ogniw paliwowych, robotyki i miejskiej mobilności powietrznej (UAM).

Wraz z firmą Aptiv, Grupa utworzyła niedawno spółkę Motional Inc., której zadaniem jest opracowanie i wdrożenie wiodącej w branży technologii w pełni autonomicznej jazdy. Spółka współpracuje z partnerami na całym świecie, aby świadczyć usługi mobilności, które spełnią zróżnicowane potrzeby różnych regionów.

Ponadto, Chung dostrzega potężne możliwości energii wodorowej i wspiera rozwój ekosystemu wodorowego, poprzez szerokie wdrożenie technologii ogniw paliwowych poza samochodami.

- Nasza światowej klasy technologia wodorowych ogniw paliwowych będzie stosowana nie tylko w samochodach, ale także w różnych innych branżach, jako ekologiczne rozwiązanie energetyczne dla przyszłości ludzkości. Zrealizujemy również przyszłość z naszych marzeń poprzez rozwój robotyki, miejskiej mobilności powietrznej (UAM), inteligentnych miast i innych innowacji. Te przełomowe osiągnięcia zaoferują ludzkości wyższy poziom doświadczeń życiowych - Euisun Chung.

Podkreślił również znaczenie zaangażowania społecznego Grupy oraz jej wieloletnie zaangażowanie na rzecz społeczności i przyszłych pokoleń.

- Hyundai Motor Group pragnie stać się firmą cenioną za realizację marzeń ludzkości o bezpiecznym i swobodnym przemieszczaniu się i spokojnym życiu, a także za dzielenie się owocami swojej pracy z klientami na całym świecie - Euisun Chung.

Transformacja Grupy pod rządami Chunga odbywa się również wewnętrznie na wzór firm technologicznych. Pod jego kierownictwem Grupa przyspiesza wysiłki na rzecz bardziej elastycznej kultury korporacyjnej, wspierając swoich pracowników i zachęcając ich do komunikacji poziomej.

- Jeśli każdy pracownik uważa się za pioniera i wykorzysta tę pozytywną energię do rozwoju naszego i przyszłych pokoleń, jestem pewien, że z kryzysów wyciągniemy wnioski i stworzymy nowe możliwości. Będę wspierać kulturę firmy, która szanuje komunikację i autonomię. Pomogę kultywować kreatywne środowisko pracy, w którym talenty są szanowane i w pełni realizowane - Euisun Chung.

Grupa usprawni również procesy decyzyjne, aby były bardziej terminowe i przejrzyste, a także wzmocni komunikację z rynkiem, aby zwiększyć wartość dla akcjonariuszy.

Chung został doceniony za swoją innowacyjną wizję i udane kierowanie kluczowymi biznesami Grupy w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas których pełnił funkcję Wiceprezesa Wykonawczego.

Chung kierował rozwojem Hyundai Motor i Kia Motors w dobie globalnego kryzysu finansowego oraz z powodzeniem wprowadził na rynek luksusową markę Genesis.

Mong-Koo Chung, nowy Honorowy Prezes Grupy, niedawno poprosił Euisuna Chunga, aby przewodził przyszłemu rozwojowi i innowacjom Grupy.

Honorowy przewodniczący Chung jest powszechnie ceniony za swój wkład w rozwój globalnego przemysłu samochodowego i trafił do Automotive Hall of Fame w 2020 roku.

To właśnie on wprowadził do Grupy Kia Motors podczas azjatyckiego kryzysu finansowego w latach 90. i przekształcił firmę w odnoszącego sukcesy globalnego producenta samochodów. Rozwinął także marki Hyundai i Kia w globalne firmy motoryzacyjne i uczynił Koreę jednym z wiodących krajów w branży motoryzacyjnej.

Kluczem do sukcesu Hyundai Motor Group było uczynienie jakości najwyższym priorytetem. Honorowy Prezes Chung stworzył zestandaryzowany system budowy fabryk, aby zapewnić stałą produkcję wysokiej jakości pojazdów Hyundai i Kia na całym świecie. Zbudował także jeden z największych na świecie ośrodków badawczo-rozwojowych, aby wzmocnić konkurencyjność Grupy.

Honorowy przewodniczący Chung wprowadził również nowy schemat zrównoważonego zarządzania, budując zintegrowaną hutę Hyundai Steel Co. Pomogło to zmaksymalizować synergię w ramach Grupy, dzięki pierwszej na świecie strukturze biznesowej dotyczącej obiegu zasobów.

Euisun Chung zapewnił, że będzie kontynuował i rozwijał dziedzictwo Prezesa Założyciela Juyunga Chunga i Honorowego Prezesa Mong-Koo Chunga.

- Kontynuując ich dziedzictwo, chciałbym z każdym z Was śmiało wkroczyć w przyszłość Hyundai Motor Group. Na naszej drodze możemy napotkać przeszkody, jednak duch optymizmu i wspólnoty Hyundai Motor Group sprawia, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych - Euisun Chung.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
 Trojan Manufacturing Ltd.
Aplast Krawczyk s.c.
3M Poland Sp. z o.o.