Georg Utz (do 31 grudnia 2019)
Stokvis Tapes (do 8 styczeń 2020)
MotoSolutions do 27.11
VIA (do 31 grudnia 2019 r.)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
MTM (do 10. stycznia 2020)
TUV SUD (do 30 listopada 2019 r.)
ITA do 31.01.2020
Umicore i LG Chem zawarły wieloletnią strategiczną umowę na dostawy materiałów katodowych NMC (Nickel Manganese Cobalt). Porozumienie ma zaspokoić potrzeby koreańskiego koncernu poprzez dostawy katod z zakładów Umicore w Polsce, Korei i Chinach.

Umowa wchodzi w życie w 2020 r. i dotyczy dostawy 125 000 ton, które zostaną zrealizowane w ciągu kilku lat. Firmy zawarły również umowę licencyjną na technologię obejmującą podstawowe prawa własności intelektualnej.

Umowa wesprze LG Chem w zaspokojeniu rosnącego popytu na akumulatory litowo-jonowe, ponieważ producenci samochodów w kilku regionach poszerzają swoją ofertę modeli aut elektrycznych o większym zasięgu.

LG Chem skorzysta z blisko dwudziestoletniego doświadczenia Umicore, w opracowywaniu i produkcji zoptymalizowanych pod względem kosztów katod, umożliwiających zwiększony zasięg jazdy, szybsze ładowanie i niską degradację baterii. Większość wolumenów objętych umową zostanie dostarczona z powstającego zakładu w Polsce.

Umicore będzie pierwszą firmą, która dostarczy katody swoim globalnym klientom o identycznej jakości i wydajności z różnych zakładów produkcyjnych w różnych regionach świata.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakład Umicore w Nysie ma rozpocząć dostawy do klientów pod koniec 2020 r. W pierwszej fazie inwestycji, która ma być zrealizowana do 2023 rok, belgijski firma planuje zatrudnić około 400 osób.

Pierwsza część projektu inwestycyjnego to 660 milionów euro.

Obecne oferty pracy są dostępne pod https://www.umicore.com/careers?country[]=Poland.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o.
CNCArt Marek Fiołka
P.P.H.U. Rego Sp. z o.o.
 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.