Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Umicore i LG Chem zawarły wieloletnią strategiczną umowę na dostawy materiałów katodowych NMC (Nickel Manganese Cobalt). Porozumienie ma zaspokoić potrzeby koreańskiego koncernu poprzez dostawy katod z zakładów Umicore w Polsce, Korei i Chinach.

Umowa wchodzi w życie w 2020 r. i dotyczy dostawy 125 000 ton, które zostaną zrealizowane w ciągu kilku lat. Firmy zawarły również umowę licencyjną na technologię obejmującą podstawowe prawa własności intelektualnej.

Umowa wesprze LG Chem w zaspokojeniu rosnącego popytu na akumulatory litowo-jonowe, ponieważ producenci samochodów w kilku regionach poszerzają swoją ofertę modeli aut elektrycznych o większym zasięgu.

LG Chem skorzysta z blisko dwudziestoletniego doświadczenia Umicore, w opracowywaniu i produkcji zoptymalizowanych pod względem kosztów katod, umożliwiających zwiększony zasięg jazdy, szybsze ładowanie i niską degradację baterii. Większość wolumenów objętych umową zostanie dostarczona z powstającego zakładu w Polsce.

Umicore będzie pierwszą firmą, która dostarczy katody swoim globalnym klientom o identycznej jakości i wydajności z różnych zakładów produkcyjnych w różnych regionach świata.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakład Umicore w Nysie ma rozpocząć dostawy do klientów pod koniec 2020 r. W pierwszej fazie inwestycji, która ma być zrealizowana do 2023 rok, belgijski firma planuje zatrudnić około 400 osób.

Pierwsza część projektu inwestycyjnego to 660 milionów euro.

Obecne oferty pracy są dostępne pod https://www.umicore.com/careers?country[]=Poland.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Härter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Sp.k.
Elkom Trade S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
GEFCO Polska