Volvo Car AB i Geely Automobile Holdings Limited rozważają połączenie w celu stworzenia silnej globalnej grupy, w ramach której lepiej wykorzystałyby synergie finansowe i technologiczne między tymi firmami. Byłoby to połączenie dwóch silnych graczy.

Rozważana fuzja miałaby skalę, zasoby technologiczne i finansowe, aby stać się liderem w trwającej transformacji przemysłu motoryzacyjnego. Połączenie odbyłoby się z zachowaniem odrębnej tożsamość każdej marki Volvo, Geely, Lynk & Co i Polestar.

Połączone przedsiębiorstwo miałoby dostęp do globalnego rynku kapitałowego za pośrednictwem giełdy w Hongkongu i z zamiarem późniejszego notowania również na giełdzie w Sztokholmie.

Volvo Cars i Geely utworzą wspólną grupę roboczą w celu przygotowania propozycji dla swoich zarządów.

- W wyniku połączenia obu firm, powstałaby silna globalna grupa. Wraz z Håkanem Samuelssonem, prezesem i dyrektorem generalnym Volvo Cars, rozpoczynamy zbadania potencjału fuzji, tak by wzmocnić synergię w ramach grupy przy jednoczesnym zachowaniu przewagi konkurencyjnej i odrębności poszczególnych marek - powiedział Li Shufu, prezes grupy Geely Holding.

Rozważana transakcja zostałaby przeprowadzona zgodnie z Zasadami Notowania Papierów Wartościowych na Giełdzie Papierów Wartościowych Hongkong Limited i będzie podlegać wzajemnie uzgodnionym warunkom, zatwierdzeniom odpowiednich zarządów i akcjonariuszy Geely i Volvo Cars. Cała operacja będzie podlegać także zezwoleniom regulacyjnym poszczególnych Państw.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Geo Globe Polska Sp z o.o.
ARRK Shapers Polska Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.
CAMdivision Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd