Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
VIA (do 31.12.2020)
Testo (do 6 kwietnia 2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Volvo Car AB i Geely Automobile Holdings Limited rozważają połączenie w celu stworzenia silnej globalnej grupy, w ramach której lepiej wykorzystałyby synergie finansowe i technologiczne między tymi firmami. Byłoby to połączenie dwóch silnych graczy.

Rozważana fuzja miałaby skalę, zasoby technologiczne i finansowe, aby stać się liderem w trwającej transformacji przemysłu motoryzacyjnego. Połączenie odbyłoby się z zachowaniem odrębnej tożsamość każdej marki Volvo, Geely, Lynk & Co i Polestar.

Połączone przedsiębiorstwo miałoby dostęp do globalnego rynku kapitałowego za pośrednictwem giełdy w Hongkongu i z zamiarem późniejszego notowania również na giełdzie w Sztokholmie.

Volvo Cars i Geely utworzą wspólną grupę roboczą w celu przygotowania propozycji dla swoich zarządów.

- W wyniku połączenia obu firm, powstałaby silna globalna grupa. Wraz z Håkanem Samuelssonem, prezesem i dyrektorem generalnym Volvo Cars, rozpoczynamy zbadania potencjału fuzji, tak by wzmocnić synergię w ramach grupy przy jednoczesnym zachowaniu przewagi konkurencyjnej i odrębności poszczególnych marek - powiedział Li Shufu, prezes grupy Geely Holding.

Rozważana transakcja zostałaby przeprowadzona zgodnie z Zasadami Notowania Papierów Wartościowych na Giełdzie Papierów Wartościowych Hongkong Limited i będzie podlegać wzajemnie uzgodnionym warunkom, zatwierdzeniom odpowiednich zarządów i akcjonariuszy Geely i Volvo Cars. Cała operacja będzie podlegać także zezwoleniom regulacyjnym poszczególnych Państw.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Silesia Plastics s.c.
IceTech Polska Sp. z o. o.
Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.