Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Lexus rozpoczął produkcję modelu LBX w fabryce Iwate we wschodniej Japonii. Przełomowy miejski crossover powstaje w zakładach w regionie, który doświadczył zniszczenia w wyniku erupcji wulkanu i trzęsienia ziemi w Tohoku w 2011 roku.

Toyota Motor Corporation zobowiązała się do inwestycji w tym regionie i wsparcia lokalnej społeczności, czego uruchomienie produkcji LBX-a jest najlepszym wyrazem. Fabryka ma 30-letnią historię, przed laty z jej taśm montażowych zjeżdżały cenione na całym świecie sedany IS oraz ES, a teraz specjalizuje się w samochodach miejskich i kompaktowych, które powstają na dwóch liniach produkcyjnych.

Innowacyjne technologie w Lexusie LBX

Wszystkie oferowane na polskim rynku samochody marki produkowane są w Japonii. Fabryki Lexusa słyną z najwyższej jakości wykonania oraz dopracowanych do perfekcji procesów produkcyjnych, co ma szczególne znaczenie przy nowowprowadzanych modelach, w których debiutują innowacyjne technologie. LBX to przełomowy miejski crossover, w którym zastosowano najnowszą hybrydę z trzycylindrowym silnikiem 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM, a napęd może być przenoszony na przednią oś lub na wszystkie koła. W najmniejszym modelu marki zastosowano też bipolarną baterię niklowo-wodorkową, która przyczynia się do lepszej dynamiki oraz niższego zużycia paliwa.

Nowatorski charakter Lexusa LBX podkreślają systemy bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + najnowszej, trzeciej generacji, intuicyjny i szybko pracujący system multimedialny Lexus Link, ergonomiczne i konfigurowalne 12,3-calowe cyfrowe zegary, czy dostępny opcjonalnie system Advanced Park. LBX jest kolejnym modelem marki, w którym zastosowano wygodne elektroniczne klamki, które sparowane z systemem Safe Exit Assist uniemożliwiają otwarcie drzwi w razie ryzyka kolizji z pojazdem nadjeżdżającym z tyłu, a przynależność do klasy premium podkreślają takie detale jak wycieraczki ze zintegrowanymi spryskiwaczami, które znane są z modeli LS i LC.

Ogromne zainteresowanie Lexusem LBX w Polsce

Latem i jesienią polscy klienci Lexusa jako jedni z pierwszych w Europie mogli obejrzeć LBX-a podczas pokazów przedpremierowych. Nowy model przyciągnął do salonów tysiące gości. W trakcie przedsprzedaży złożono ponad 800 zamówień – bez jazdy próbnej, co jest wyrazem ogromnego zaufania do marki. Prawdziwym hitem okazała się limitowana wersja Original Edition – wszystkie 300 egzemplarzy przeznaczonych na nasz rynek zostało już zarezerwowanych.

lexus lbx cool sonic copper bi tone dynamic 034 c
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Poliamid Plastics Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
K2ROBOTS
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
BARIBAL Group
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.