Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Firma Rüster z siedzibą w Deggingen w związku z problemami z płynnością finansową, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w ramach zarządu własnego.

Dostawca wytwarza elementy z tw. sztucznych, metalu i elastomerów do uszczelnień, wygłuszeń i systemów antywibracyjnych.

Dostawca motoryzacyjny w obecnej formie działa dopiero od półtora roku. Firma wyszła z wcześniejszej niewypłacalności i dokonała dwóch przejęć. Ze względu na niewystarczające finansowanie w trakcie akwizycji, a także na drastyczny wzrost kosztów, zwłaszcza energii, dostawca utracił płynność.

Podjęta decyzja ma pozwolić na utrzymanie pełnej działalności biznesowej i osiągnięcie takiej struktury właścicielskiej, która zapewni długoterminowe finansowanie grupy o rocznej sprzedaży na poziomie około 120 mln euro. W tym celu w najbliższym czasie ma zostać uruchomiony proces inwestorski.

Rüster ma około 630 pracowników w trzech lokalizacjach w Niemczech i jednej w Polsce (Bolesławiec).

To kolejna upadłość niemieckiego dostawcy motoryzacyjnego - we wrześniu niewypłacalność ogłosił Dr. Schneider. a w październiku m.in. Borgers i SMA Metalltechnik.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

TM LagerTechnik
SurTec Polska Sp.z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
YETICO S.A.