Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Pod koniec października br. firma SMA Metalltechnik GmbH & Co. KG (SMA Metalltechnik) złożyła wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Od 2000 roku ten dostawca motoryzacyjny należy do funduszu private equity Indus.

SMA Metalltechnik jest dostawcą przewodów, głównie do systemów klimatyzacji, ogrzewania i chłodzenia. Przyczyną złożenia wniosku o ogłoszenie niewypłacalności jest fiasko negocjacji z klientami. Dostawca „prowadził intensywne negocjacje ze swoimi głównymi klientami w sprawie dostosowania istniejących umów na dostawy”, poinformował Indus. Niestety nie udało się doprowadzić do oczekiwanych zmian w umowach.

Być może udałoby się uniknąć upadłości gdyby Indus nie ogłosił pod koniec września, że z końcem października zaprzestanie finansować SMA Metalltechnik. Już wówczas prowadzono rozmowy w celu dostosowania umów z głównymi odbiorcami, do których należą niemal wszyscy niemieccy producenci pojazdów - Audi, BMW, Mercedes, Porsche i Volkswagen.

Podstępowanie upadłościowe dotyczy spółki SMA Metalltechnik GmbH & Co. KG z oddziałami w Backnang i Halle, zatrudniającej łącznie 352 pracowników. W upadłości wyłączone są spółki zależne w Afryce Południowej, Rumunii i Chinach, w których pracuje łącznie około 870 osób.

To kolejna upadłość niemieckiego dostawcy motoryzacyjnego - we wrześniu niewypłacalność ogłosił Dr. Schneider. a w drugiej połowie października - Borgers.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
Bodycote Polska Sp. z o.o.