1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
Stokvis Tapes
VIA
CABKA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Uwe Hochgeschurtz, który obecnie zajmuje stanowisko dyrektora generalnego Renault na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, został mianowany dyrektorem generalnym marki Opel ze skutkiem od 1 września 2021 r., w momencie, gdy ta wyjątkowa niemiecka marka Stellantis rozszerza swoją działalność handlową, w tym w Chinach, i wkracza w erę elektryfikacji.

Zastąpi on Michaela Lohschellera, który zdecydował się podjąć nowe wyzwanie poza Stellantis.

Uwe Hochgeschurtz dołączy do zespołu najwyższego kierownictwa Stellantis i będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Grupy Stellantis, Carlosowi Tavaresowi.

Swoją karierę w przemyśle motoryzacyjnym rozpoczął w 1990 roku w firmie Ford, po czym dołączył do VW w 2001 roku i Renault w 2004 roku. Studiował zarządzanie przedsiębiorstwem w Niemczech (Wuppertal i Kolonia), Wielkiej Brytanii (Birmingham) i Francji (Paris Dauphine).

„Chciałbym serdecznie podziękować Michaelowi za to, że wspólnie z pracownikami stworzył silne, trwałe fundamenty Opla. To imponujące przekształcenie firmy otwiera drogę do przyszłego rozwoju komercyjnego marki na całym świecie. Jestem przekonany, że Uwe, dzięki swojemu ponad 30-letniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, z powodzeniem poprowadzi markę Opel w tym nowym dla niej rozdziale. Życzę Michaelowi wszystkiego najlepszego na kolejnym etapie jego kariery", powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny firmy Stellantis.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Plastoplan Polska Sp. z o.o.
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Shot Blasting Sp. z o.o.