Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Zakończyła się druga edycja Stellantis Student Awards, globalnego programu, w ramach którego ponad 600 dzieci pracowników Stellantis, będących niedawnymi absolwentami szkół, otrzymało nagrody pieniężne za swoje zaangażowanie w nieustanną naukę i edukację.

W tym roku uczestnicy zostali zachęceni do przedstawienia propozycji własnego rozwiązania dla bezemisyjnej i dostępnej dla wszystkich mobilności.

Podczas ceremonii online, prezes Stellantis John Elkann i dyrektor generalny Carlos Tavares wręczyli nagrody oraz uhonorowali sześciu regionalnych zwycięzców nagrody Sergio Marchionne Award of Excellence. 46% z ponad 600 laureatów nagrody ubiegało się o dodatkowe wyróżnienie, przesyłając film, w którym odpowiadali na pytanie: „Co dla Ciebie oznacza „doskonałe” miejsce pracy?”. Sześciu regionalnych zwycięzców – w tym pięć kobiet – otrzymało możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko w Stellantis.


- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać uczniów i studentów z różnych kultur i regionów na całym świecie - powiedział John Elkann, prezes Stellantis. - Od prawie 30 lat nagrody dla studentów doceniają pracę i zaangażowanie młodych, utalentowanych osób. Naszym obowiązkiem jest kontynuowanie tej tradycji, która odzwierciedla pozytywny wkład Stellantis w nasze społeczności.

- Wykorzystanie energii kolejnego pokolenia to sposób, aby dalej rozwijać i udoskonalać Stellantis - powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. - Pragnę podziękować wszystkim studentom, którzy wzięli udział w konkursie i podzielili się z nami swoimi pomysłami. Życie jest podróżą, w której ciągle się uczymy i zdobywamy nowe doświadczenia, a poprzez ten proces doceniamy wschodzących liderów, dążąc do poprawy jakości życia dla wszystkich.

- Jesteśmy tak samo dumni ze studentów, jak z ich rodziców będących jednym z naszych najważniejszych atutów - powiedział Xavier Chéreau, dyrektor ds. zasobów ludzkich i transformacji w Stellantis. - Dzięki swojej różnorodności i entuzjazmowi, ci studenci reprezentują utalentowane nowe pokolenie stanowiące dla nas inspirację, aby wspierać zrównoważony i sprawiedliwy wzrost na rzecz lepszej przyszłości.

Konkurs Stellantis Student Awards, pierwotnie będący programem regionalnym realizowanym od 27 lat, już drugi rok jest programem globalnym, obejmującym sześć regionów i 24 kraje. Idea, która mu przyświeca pozostała taka sama, bowiem edukacja i nauka przyczynią się do zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Od 1996 roku nagrody za wyniki w nauce otrzymało już blisko 15 000 absolwentów szkół średnich i wyższych.

W programie wzięły również udział dzieci pracowników wszystkich jednostek Stellantis w Polsce, które ze znakomitymi wynikami, reprezentowały polskie jednostki na globalnym forum korporacji. W polskiej edycji przyznano 71 nagród na łączną kwotę 290 tysięcy, które wręczono podczas uroczystości w fabryce samochodów osobowych w Tychach, w dniu 13 listopada. Podczas spotkania, Tomasz Gębka, dyrektor zakładu, gratulując nagrodzonym, powiedział:

-To wielka przyjemność gościć młodych zdolnych ludzi, którzy przy wsparciu swoich rodzin osiągnęli tak wiele. Wizja niskoemisyjnej mobilności, przystępnej cenowo i dostępnej dla wszystkich, którą się z nami podzielili, pokazała nam jak dojrzale i perspektywicznie myślą o świecie, w którym będą żyli jako dorośli ludzie. To bardzo ważne, żeby to właśnie młode pokolenie brało udział w dialogu i działaniach na rzecz bezemisyjnych rozwiązań w motoryzacji, bo to ich przyszłość będą w dużej mierze one definiowały.


Tyska fabryka, produkująca dla Stellantis modele marek Fiat, Abarth, Jeep i Lancia, w tym elektryczne modele: Jeep Avenger i Fiat 600e, była idealnym miejscem, żeby zaprezentować przedstawicielom młodego pokolenia najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zelektryfikowanych technologii w motoryzacji.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.