Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
10 lutego br. zakładowe organizacje związkowe podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe.

Wynagrodzenia zasadnicze większości pracowników spółki Magna Automotive (Poland) w Dąbrowie Górniczej wzrosły, w zależności od liczby dni roboczych wypadających w miesiącu, o kwoty wynoszące od 320 do 368 zł brutto.

Pracownicy firmy otrzymają także nagrodę z okazji Świąt Bożego Narodzenia wynoszącą 1000 zł brutto. Ponadto, związkowcy wynegocjowali 2 dodatkowe dni urlopu dla osób, które przepracowały w firmie co najmniej 15 lat. Kolejny zapis porozumienia dotyczy podwyższenia dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych w ciągu tygodnia do 100 proc. stawki godzinowej pracownika. Minimum kodeksowe wynosi 50 proc. stawki.

Porozumienie obowiązuje od początku roku, wraz z wynagrodzeniem za luty na konta pracowników wpłynie wyrównanie za styczeń. Zapisami dokumentu objętych zostało ponad 400 osób. Są to pracownicy posiadający tzw. stawki godzinowe, m.in. produkcyjni, magazynów i utrzymania ruchu. Natomiast wynagrodzenia osób zatrudnionych w administracji, zgodnie z postulatem strony związkowej, wzrosły od 1 stycznia o 300 zł brutto.

Magna Automotive (Poland) w Dąbrowie Górniczej produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, w sumie z pracownikami tymczasowymi zatrudnia ponad 600 osób.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o.