Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
VIA (do 31.12.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
10 lutego br. zakładowe organizacje związkowe podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe.

Wynagrodzenia zasadnicze większości pracowników spółki Magna Automotive (Poland) w Dąbrowie Górniczej wzrosły, w zależności od liczby dni roboczych wypadających w miesiącu, o kwoty wynoszące od 320 do 368 zł brutto.

Pracownicy firmy otrzymają także nagrodę z okazji Świąt Bożego Narodzenia wynoszącą 1000 zł brutto. Ponadto, związkowcy wynegocjowali 2 dodatkowe dni urlopu dla osób, które przepracowały w firmie co najmniej 15 lat. Kolejny zapis porozumienia dotyczy podwyższenia dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych w ciągu tygodnia do 100 proc. stawki godzinowej pracownika. Minimum kodeksowe wynosi 50 proc. stawki.

Porozumienie obowiązuje od początku roku, wraz z wynagrodzeniem za luty na konta pracowników wpłynie wyrównanie za styczeń. Zapisami dokumentu objętych zostało ponad 400 osób. Są to pracownicy posiadający tzw. stawki godzinowe, m.in. produkcyjni, magazynów i utrzymania ruchu. Natomiast wynagrodzenia osób zatrudnionych w administracji, zgodnie z postulatem strony związkowej, wzrosły od 1 stycznia o 300 zł brutto.

Magna Automotive (Poland) w Dąbrowie Górniczej produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, w sumie z pracownikami tymczasowymi zatrudnia ponad 600 osób.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
CAMdivision Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.