Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Jak na okres wakacyjnym, w sierpniu miało miejsce kilka zdarzeń związanych z przemysłem motoryzacyjnym w Polsce.


Cromodora Wheels wśród lokatorów KPT

Cromodora
Cromodora Wheels firma, która przy ul. Olszewskiego w Kielcach wybuduje fabrykę felg aluminiowych, na czas prowadzenia tej ogromnej inwestycji będzie podnajmować przestrzeń biurową w Kieleckim Parku Technologicznym.

W obecności prezydenta Kielc Bogdana Wenty i Justyny Lichosik, dyrektor KPT - 3 sierpnia umowę w tej sprawie podpisali Krzysztof Skowroński, dyrektor generalny Cromodora Wheels oraz Arkadiusz Bolek, dyrektor zarządzający Schwartz Technology Poland firmy, od której wynajęta została przestrzeń biurowa w hali Recife Kieleckiego Parku Technologicznego. To kolejny krok do powstania w Kielcach fabryki felg Cromodora Wheels.

Czytaj więcej ...

BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II

borgwarnerRuszyła budowa Panattoni Park Rzeszów Airport II. Blisko 11 300 m kw. zajmie w nim powierzchnia typu BTS dla amerykańskiej firmy BorgWarner.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozwija Panattoni Park Rzeszów Airport II. Na terenie inwestycji powstanie także obiekt typu BTS o powierzchni blisko 11 300 m kw. dla amerykańskiej firmy BorgWarner. To notowany na nowojorskiej giełdzie producent podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów.Rozpoczęta w kwietniu br. realizacja inwestycji przebiega w rekordowym tempie.

Czytaj więcej ...


KSSE: decyzja o wsparciu dla Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o.

KSSE
19 sierpnia Katowicka SSE (KSSW) wydała decyzję o wsparciu dla firmy Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o.

Inwestor poniesienie co najmniej łącznie 12 mln zł kosztów inwestycji do dnia 31.07.2023 r. (11,7 mln zł - koszty nabycia maszyn i urządzeń, natomiast 0,3 mln zł wydatkowane będzie w ramach innych kosztów). Przedsiębiorca zadeklarował utrzymanie zatrudnienia na terenie realizacji nowej inwestycji co najmniej 534 pracowników w terminie do dnia 31.07.2024 r.

Czytaj więcej ...
 

"Lex Ireza" podpisany przez Prezydenta RP

LEX IZER28 sierpnia 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.

Ustawa jest dedykowana tylko dwóm miejscom w Polsce, konkretnym działkom, oznaczonym w załączniku; jest ustawą absolutnie incydentalną - mówił Prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli podczas uroczystości podpisania ustawy. Jak podkreślał Prezydent, nigdy nie zgodziłby się na „ogólny mechanizm pozwalający przeznaczać grunty leśne, należące do Lasów Państwowych, w obszary gospodarcze, ot tak po prostu”.

Czytaj więcej ...

Electropoli Poland rozbuduje zakład w Nowej Soli

Electropoli Nowa SólNa początku sierpnia br. został podpisany protokół przekazania terenu i placu budowy pod rozbudowę zakładu Electropoli Poland w Nowej Soli.

Zakład działa od grudnia 2016 roku. Wówczas kosztem około 50 mln złotych uruchomiono zakład o powierzchni 11 tys. m2. Teraz dostawca powłok ochronnych dla motoryzacji zapowiedział podwojenie powierzchni w Nowej Soli. Prace budowlane już zostały rozpoczęte. Oddanie całej inwestycji zaplanowano już na I kwartał 2022 roku

Czytaj więcej ...
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.