Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Wrzesień był miesiącem, który obfitowal w wiele wydarzeń w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Przedstawiamy nasz subiektywny wybór.


Fabryka Nippon Seiki Poland oficjalnie otwarta

nippon seiki
2 września 2022 r. w Ksawerowie (łódzkie) została oficjalnie otwarta fabryka Nippon Seiki Poland (NSPL). W wydarzeniu wzięli udział m.in. Dyrektor Zarządzający NSPL p. Akira Komi, przedstawiciel Centrali Nippon Seiki z Japonii, przedstawiciele ambasady Japonii, kierownictwa Łódzkiej SSE, władz lokalnych i pracownicy.

Inwestycja została zapowiedziana w lipcu 2019 roku. Japoński inwestor ogłosił wówczas, że do 2023 roku zainwestuje w Ksawerowie ponad 80 milionów złotych i utworzy co najmniej 80 miejsc pracy. Budowa zakładu o powierzchni 10,2 tys. m2 rozpoczęła się we wrześniu 2019 r. i została zakończona w listopadzie roku następnego.

Start produkcji seryjnej nastąpił w kwietniu 2022 roku. W Ksawerowie wytwarzane są wyświetlacze typu head-up (HUD), a docelowo również Instrument Cluster.

Czytaj więcej ...

SAPA Polska inwestuje w zakład w Sosnowcu

sapa polskaSAPA Polska rozbuduje zakład produkcyjny, aby zrealizować nowe zlecenia swoich klientów - Stellantis i BMW. Dzięki inwestycji utworzone zostaną nowe miejsca pracy oraz klasy patronackie w lokalnych szkołach.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wsparła firmę poprzez doradztwo w zakresie instrumentów wsparcia dla inwestorów.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie obecnie działający zakład produkcyjny. Pozwoli to zwiększyć moc produkcyjną i zrealizować nowe zlecenia dla firmy Stellantis oraz dostarczać części do produkcji nowej generacji samochodów marki BMW. Inwestycja obejmie montaż nowych wtryskarek z zaawansowanymi automatycznymi rozwiązaniami oraz stworzenie nowych, zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Czytaj więcej ...

ZF Automotive Systems Poland Sp. z o. o. Zakład Elektroniki z rządowym grantem

Mrit
6 września 2022 r., została zawarta umowa o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej, w związku z realizacją przez ZF Automotive Systems Poland Sp. z o. o., inwestycji polegającej na zwiększeniu zdolności produkcyjnej poprzez rozbudowę istniejącego Zakładu Elektroniki oraz uruchomieniu produkcji w zakresie inteligentnych systemów bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych w Częstochowie.

Przedsiębiorca w związku z zawarciem umowy zobowiązał się m.in. do:
  • zakończyć realizację Inwestycji, tj. utworzyć określone Umową miejsca pracy i ponieść określone Umową koszty Inwestycji, najpóźniej do dnia 31 grudnia 2025 r. oraz prowadzić działalność gospodarczą, niezbędną do realizacji Inwestycji, przez okres co najmniej 5 lat licząc od dnia zakończenia realizacji Inwestycji, zwany „okresem utrzymania Inwestycji”.
  • utworzenia w związku z Inwestycją w Częstochowie, najpóźniej do dnia 31 grudnia 2025 r., co najmniej 50 nowych miejsc pracy, w tym 39 dla osób z wyższym wykształceniem, w przeliczeniu na pełne etaty w stosunku do średniego zatrudnienia z 12 miesięcy poprzedzających złożenie Wniosku, które wynosi 98 etatów.

Czytaj więcej ...
 

Projekt odlewni felg Cromodora Wheels w Kielcach zamrożony

Cromodora WheelsCromodora Wheels rezygnuje z rządowego grantu i wstrzymuje realizacje inwestycji w Kielcach do czasu normalizacji zamówień. Jak wyglądała ta inwestycja w szczegółach?

W listopadzie 2020 roku zostało ogłoszone, że włoski producent felg aluminiowych Cromodora Wheels wybuduje swoją fabrykę w Kielcach.

Budowa nowego zakładu tego dostawcy motoryzacyjnego (Cromodora Wheels ma zakłady we Włoszech i w Czechach) powiązana jest z ogłoszoną w styczniu 2020 roku długoterminową współpracą z Audi. W jej ramach Cromodora Wheels miała wybudować zakład we Wschodniej Europie.

Czytaj więcej ... 

Umicore otworzył pod Nysą pierwszą w Europie gigafabrykę materiałów akumulatorowych

Umicore Nysa21 września br. miała miejsce uroczystość otwarcia zakładu Umicore Poland w Nysie. Gośćmi wydarzenia były władze lokalne oraz klienci i dostawcy Umicore.

Uruchomienie nowoczesnego zakładu Umicore jest ważnym krokiem w realizacji strategii oraz ambicji rozwojowych globalnej firmy zajmującej się technologią materiałową i recyklingiem. Inwestycja przyniesie korzyści dla regionu i rozwoju elektromobilności w kraju.

Otwarcie zakładu w Radzikowicach czyni Umicore pierwszą firmą w Europie posiadającą kompletny łańcuch dostaw oraz zamknięty obieg materiałów akumulatorowych, w duchu gospodarki zrównoważonej i cyrkularnej. Gigafabryka będzie dostarczać materiały akumulatorowe europejskim klientom Umicore z branży motoryzacyjnej.

Czytaj więcej ... 

SaarGummi rozpoczęło inwestycję w Sędziszowie Małopolskim


saargummi22 września br. w Sędziszowie Małopolskim miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy w Polsce zakład SaarGummi Group.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele inwestora, firmy CQLT (właściciela SaarGummi Group), władze Sędziszowa Młp, parlamentarzyści podkarpaccy, wicewojewoda oraz przedstawiciele firmy DL Invest Group, która realizuje inwestycję.

SaarGummi należy do największych producentów systemów uszczelnień, z około 20-procentowym udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Najważniejszymi klientami są: Grupa Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, Ford oraz Stellantis. Głównym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa.

Czytaj więcej ... 

Wmurowano kamień węgielny pod fabrykę MINTH Group

minth szprotawaLLG Energy Solution wzmacnia swoje relacje z Ford Motor Company i rozszerza dostawy baterii w związku ze stałym wzrostem liczby pojazdów elektrycznych firmy.

W odpowiedzi na duży popyt na popularne pojazdy marki: Mustanga Mach-E i Forda E-Transit, firma LG Energy Solution Wrocław zwiększa swoje moje produkcyjne. Dzięki wykorzystaniu już istniejących linii produkcyjnych, a także postępowi w rozbudowie zakładu, LG Energy Solution jest na dobrej drodze do podwojenia swojej linii produkcyjnej do przyszłego roku. Planuje także dalsze stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych nawet po tym okresie.

Czytaj więcej ... 

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. zakończył kolejny etap inwestycyjny

PLAST-MET Automotive Systems29 września 2022 roku, w obecności klientów i dostawców, odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia drugiej hali produkcyjnej spółki Plast-Met Automotive Systems Sp. z o.o. przy ulicy Wspólnej w Olkuszu.

Tym samym został zakończony drugi etap rozbudowy działalności dostawcy motoryzacyjnego w tej lokalizacji. W 2019 roku PLAST-MET Automotive Systems zrealizował przedsięwzięcie objęte I etapem - budowę hali produkcyjnej (o pow. 10,6 tys. m2) wraz z zapleczem administracyjno-socjalnym.

We właśnie zakończonym etapie powstała nowa hala produkcyjna o powierzchni 11,5 tys. m2, która dedykowana jest pod procesy tłoczenia i montażu.

Czytaj więcej ...
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MWM Business Solutions Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
PAKOM Sp. z o.o.
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
Poli sp. z o.o.